Wpuszczeni w kanał

Wpuszczeni w kanał

Autor: Zofia Zubczewska
Stron: 328 / Oprawa: miękka
Kilkadziesiąt kolorowych fotografii
Format: 155x210 mm
ISBN: 978-83-925023-5-7

Pierwsza w Polsce książka o pływaniu barkami po kanałach − przewodnik, poradnik i fantastyczne wspomnienia z miesięcy spędzonych na pokładach pływających domów.

cena okładkowa 34.90 zł
wydawca pokrywa koszty wysyłki
NOWE WYDANIE I NOWY ROZDZIAŁ - BARKĄ PO BRETANII.

cena: 34,90 zł

spis treści


a1

 

Spis treści

 1. Langwedocja – Roussillon: Kanał Du Midi
 2. Alzacja-Lotaryngia: kanał Marna-Ren
 3. Irlandia: rzekami Shannon i Erne
 4. Akwitania: rzeką Baise
 5. Meklemburgia: rzeką Hawela przez jeziora
 6. Pikardia, Opalowe Wybrzeże: rzeką Somma
 7. Belgia, Holandia, Niemcy: rzekami Moza i Ren do kanału Wesel-Datteln
 8. Brandenburgia: rzeką Hawela
 9. Holandia: kanałami z Amsterdamu przez Goudę i Utrecht
 10. Po Lagunie Weneckiej
 11. Żuławy: Pętlą Żuławską
 12. Burgundia: Kanał Loary
 13. Bretania

 

o autorach


a3

 

Zofia i Stefan "Funio" Zubczewscy są dziennikarzami na emeryturze. Ona była publicystką prasową, on fotoreporterem. Obecnie prowadzą portal www.babciapolka.pl, który założyli według własnego pomysłu w 2009 roku.

W 2006 roku po raz pierwszy wyruszyli na rejs barką płaskodenną i od tego czasu rok rocznie pływają po różnych europejskich trasach. Trwa to już 10 lat, w ciągu których poznali dwanaście tras dla barek.

Zosia i Funio

 

 

 

o książce


a2

 

"Wpuszczeni w kanał. Barką po Europie. Subiektywny dziennik podróży" to pierwsza w Polsce książka o pływaniu barkami po kanałach − przewodnik, poradnik i fantastyczne wspomnienia z miesięcy spędzonych na pokładach pływających domów. 

TERAZ NOWE WYDANIE I NOWY ROZDZIAŁ - BARKĄ PO BRETANII.

 Autorzy zabierają nas w rejs po rzekach Francji, Włoch, Niemiec, Holandii, Belgii, ale również Polski.

 Książka opisuje 13 rejsów, tak jak przeżyła je i zapamiętała Zofia Zubczewska. Każdy rejs okraszony jest wieloma praktycznymi informacjami, dotyczącymi poruszania się po konkretnej trasie i technik pływania barką. Jak to wszystko wygląda − pokazują zdjęcia Stefana "Funia" Zubczewskiego. 

 

Zawsze marzyłam o tym, żeby popłynąć barką po kanałach. W zasadzie wszystko jedno, w którym kraju, ale najchętniej we Francji. Chciałam w gronie przyjaciół podziwiać piękne krajobrazy, malutkie malownicze miasteczka i wsie i, oczywiście, degustować miejscowe wino.

I oto za sprawą książki pt. ,,Wpuszczeni w kanał’’ autorstwa Zofii Zubczewskiej udałam się w taką podróż, i to nie tylko w jeden rejs. Razem z autorką, jej mężem i grupą jej przyjaciół popłynęłam we Francji Kanałem du Midi w Langwedocji, Kanałem Loary w Burgundii, zwiedziłam Lagunę Wenecką, Akwitanię, Meklemburgię, Opalowe Wybrzeże i jeszcze inne fragmenty Europy.

Barkowicze, jak sami siebie nazywają, w każdym rejsie oglądali ciekawe zabytki, spotykali się z mieszkańcami, w restauracjach zamawiali lokalne przysmaki i przeżywali różne przygody.

Autorka tak plastycznie opisuje wszystko, co zobaczyli, zwiedzili i przeżyli w kolejnych rejsach, że czytelnik czuje się uczestnikiem podróży. Mąż autorki natomiast, Stefan Zubczewski  – zawodowy fotograf – uwiecznia każdy rejs na zdjęciach.

Książkę polecam wszystkim, których fascynują wakacje na barce jako wspaniałą lekturę zarówno przed podróżą, jak i w jej trakcie, bo jest ona też rodzajem przewodnika w każdym z dwunastu rejsów.

                                                                                Ewa Wojtowicz -Topiłko

 


·