Waga startowa

Waga startowa

Autor: Matt Fitzgerald
Stron: 384 / Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Format: 130x210 mm
ISBN: 978-83-930794-5-2
CENA OKŁADKOWA 44 zł. Z RABATEM O 37% TANIEJ

Ile powinien ważyć zawodnik stojący na starcie? Nawet niewielka nadwaga lub niedowaga może zadecydować, czy przekroczy linię mety jako zwycięzca.

cena: 28,00 zł

spis treści

 

SPIS TREŚCI

Rozdział 1. Waga i zawartość tkanki tłuszczowej a wydolność organizmu

Rozdział 2. Jak wyznaczyć optymalną wagę zawodniczą

Rozdział 3. Kontrola postępów

Rozdział 4. Sezonowe wahania wagi

Rozdział 5. Wymogi poszczególnych dyscyplin (bieganie, kolarstwo, pływanie, triathlon, narciarstwo biegowe, wioślarstwo)

Rozdział 6. Wskazówki dla początkujących

Rozdział 7. Poprawa jakości diety

Rozdział 8. Bilansowanie źródeł energii

Rozdział 9. Harmonogram posiłków

Rozdział 10. Regulacja apetytu

Rozdział 11. Trening a waga startowa

Rozdział 12. Jadłospis zawodowca

Rozdział 13. Sportowiec w kuchni

Rozdział 14. Rola suplementów diety

Załącznik. Zalecane ćwiczenia siłowe dla sportowców wytrzymałościowych

 

o autorze

 

Matt_Fitzgerald

MATT FITZGERALD

Zaczął pisać w 9. roku życia. Dwa lata później, w 1983 roku, przebiegł końcówkę Maratonu Bostońskiego ze swoim ojcem, który oczywiście pokonał cały dystans, i postanowił zająć się sportem. Minęło ponad ćwierć wieku, a Matt nadal biega, pisze i startuje w triathlonach.

Jest autorem lub współautorem około 20 książek, a także stałym współpracownikiem wielu czasopism i serwisów internetowych, takich jak "Outside" czy "Runner’s World". Obecnie pracuje również na stanowiskach starszego redaktora magazynu „Triathlete” i starszego producenta serwisu "Competitor Running" (www.running.competitor.com).

Specjalizuje się w żywieniu sportowców wytrzymałościowych. Jest autorem „Performance Nutrition for Runners”, konsultantem kilku firm z branży dietetyki sportowej i licencjonowanym specjalistą do spraw odżywiania. Mieszka w północnej Kalifornii z żoną Nataki.

 

 

idea

 

Czym jest WAGA STARTOWA?

WAGA STARTOWA to idea odżywiania dla sportowców i osób aktywnych stworzona przez Matta Fitzgeralda - dietetyka, biegacza, triathlonistę.

Idea, która ma pomóc zrzucić zbędne kilogramy i osiągnąć właściwą wagę do uprawianej dyscypliny sportu (biegania, pływania, kolarstwa, triathlonu, ale także osobom uprawiającym fitness, piłkarzom, kulturystom czy innym sportowcom i osobom aktywnym).

Autor książki nie namawia czytelników na dietę-cud własnego pomysłu. Dokonuje przeglądu aktualnej wiedzy naukowej na temat żywienia w sporcie, a także przygląda się popularnym dietom. Tłumaczy, dlaczego diety niskotłuszczowe, wysokobiałkowe i inne nie są najlepszym pomysłem do zrzucenia wagi.

WAGA STARTOWA opiera się na kilku prostych założeniach:
1. Popraw jakość diety.
2. Kontroluj apetyt.
3. Zadbaj o równowagę źródeł energii.
4. Monitoruj swój organizm.
5. Jedz regularnie.
6. Ćwicz, by osiągnąć Wagę Startową.

Zobacz pełną bibliografię książki: BIBLIOGRAFIA 

o książce

 

Oto niezwykła książka poświęcona odchudzaniu. Dlaczego niezwykła? Bo nie zawiera cudownych diet, a jedynie cudownie proste rady: ruszaj się więcej, licz kalorie!

Doskonała książka dla wszystkich, którzy chcą się uporać z nadwagą. Polecana w szczególności amatorom wszelkich sportów wytrzymałościowych (bieganie, pływanie, kolarstwo, triathlon) oraz innych dyscyplin sportu (osoby uprawiające fitness, piłkarze, wspinacze sportowi, kulturyści).

Autor książki nie namawia czytelników na dietę-cud własnego pomysłu. Dokonuje przeglądu aktualnej naukowej wiedzy na temat żywienia 
w sportach wytrzymałościowych, a także przygląda się popularnym dietom.

Autor – dietetyk, biegacz, triathlonista – podpowiada, jak dzięki aktywności fizycznej pozbyć się kilogramów. Wyjaśnia, jak w łatwy sposób zapanować nad apetytem, kontrolować jadłospis, wybierać jedzenie o najwyższej jakości. Tłumaczy, dlaczego diety niskotłuszczowe, wysokobiałkowe i inne nie są najprostszą drogą do zrzucenia wagi. A wszystko to oparte na najnowszych doniesieniach naukowych.

Ile powinien ważyć triathlonista i jaki odsetek jego wagi powinien stanowić tłuszcz? Jaki stosunek mięśni do masy ciała powinien mieć biegacz?

Matt Fitzgerald daje odpowiedzi na wiele podobnych pytań i krok po kroku wyjaśnia, jak zbudować własny optymalny jadłospis.

Optymalna waga sportowca ma niewiele wspólnego z prawidłową masą ciała, do której dąży wielu ludzi podczas odchudzania. Jak więc się odżywiać, by stanąć na najwyższym podium?

„Waga startowa” jest poświęcona regulacji masy oraz kompozycji ciała zawodników, którzy ścigają się w różnych dyscyplinach wytrzymałościowych – od kolarstwa górskiego, przez bieganie, po triathlon. Książka zawiera kompleksowe informacje, jakich potrzebuje sportowiec, by osiągnąć optymalną dla siebie wagę startową oraz kompozycję ciała uwzględniającą m.in. stosunek zawartości tkanki tłuszczowej do mięśni w organizmie. Profesjonalny poradnik, napisany przystępnym językiem, podaje bezpieczne, nieskomplikowane metody żywieniowe i treningowe, stworzone w oparciu o dowody naukowe.

Zaletą publikacji jest jej język oraz konstrukcja. Książka jest wciągająca niczym kryminał. Po przeczytaniu kilkunastu stron, czytelnik zaczyna zastanawiać się nad własnym jadłospisem. Z kolejnych stronic coraz łapczywiej połyka wiedzę – ta konsumpcja może jedynie przynieść pozytywne efekty i optymalną wagę.

 

Idealna waga jest ważna, ale jeszcze ważniejsze jest, by osiągnąć ją we właściwy sposób. Rozsądne porady Matta Fitzgeralda mają oparcie w dowodach naukowych. Będą użyteczne dla każdego, kto chce dążyć do wypracowania wagi startowej.
Scott Jurek

Zdecydowanie polecam lekturę Wagi Startowej – także osobom, które nie mają zbędnych kilogramów. Ta książka to doskonałe źródło wiedzy na temat fizjologii oraz odżywiania.
Joe Friel, autor książki Trening z pulsometrem.

 

Podsumowując za 44 zł otrzymujemy solidną porcję wiedzy o roli diety w sporcie, przekazanej sprawnie i w sposób łatwy w odbiorze.

Recenzja na blogu wybieganie.pl.
Przeczytaj całą recenzję.

 

Z tej książki skorzysta Wasza mama, która zechce się trochę odchudzić, skorzysta ten, kto chce po prostu zdrowiej się żywić, i ten, kto chce się wycieniować i wszystko podporządkować pod wyniki w sporcie. Nie myślcie sobie jednak, że jej uniwersalność jest banalna. Jest naprawdę mocno osadzona w świecie sportu.

Recenzja w portalu napieraj.pl.
Przeczytaj całą recenzję

 

Dlaczego warto ją mieć na półce, nawet jeśli nie biegamy, a myślimy tylko o tym, aby zrzucić kilka kilogramów? Dlatego, że jej autor – Matt Fitzgerald – nie podaje żadnych cudownych recept ani wyszukanych diet, tylko w rzeczowy sposób tłumaczy, że w osiągnięciu pożądanej przez nas wagi najważniejsza jest jakość naszej diety oraz właściwy jej harmonogram.

Recenzja na blogu kobietabiega.wordpress.com.
Przeczytaj całą recenzję

 

Osiągnięcie optymalnej wagi (startowej) jest bez dwóch zdań - kwestią dobrania treningu, sposobu odżywiania oraz innych nawyków. Wszyscy to wiedzą, jednak nikt nie tłumaczy jak tego dokonać w kontekście tego pierwszego. M. Fitzgerald swoją pozycją wyraźnie stara zapełnić się tę lukę. Z mojego punktu widzenia wychodzi mu to idealnie.

Recenzja na blogu brodniczaninbiega.pl
Przeczytaj całą recenzję

 

Książka "Waga startowa" jest swego rodzaju encyklopedią. Dla mnie jest to niejako uzupełnienie "Biegania Metodą Danielsa". Bo o ile pan Daniels mówił o tym jak trenować o tyle Matt Fitzgerald mówi w jaki sposób się odżywiać, aby trening przynosił oczekiwane efekty. I to co mi się szczególnie spodobało - wszystko opiera na badaniach.

Recenzja na blogu biegaczzpolnocy.blogspot.com.
Przeczytaj całą recenzję

 

 

Biegasz? Sprawdź czy ta książka jest dla Ciebie i co zawiera.

 Inne-spacery-porady-dla-biegaczy

 

 

 

Matt Fitzgerald opowiada o swojej książce.

 

 

 

 

Partnerzy:

bieganie_logo    plywanie_net_logo    mtbnews

 

             logo_nowe_strzalki                               sport_lokalne_fitness