Siła, szybkość i kondycja w sztukach walki

Siła, szybkość i kondycja w sztukach walki

Autor: Sean Cochran
Stron: 192 / Oprawa: miękka
Format: 165x235 mm / ISBN: 978-83-930794-2-1

Wiedza o poprawnej technice nie wystarczy, by osiągnąć sukces na macie czy w ringu. Książka kompleksowo wyjaśnia, jak rozwinąć najważniejsze cechy motoryczne w sztukach walki.

cena okładkowa 36.90 zł
wydawca pokrywa koszty wysyłki

cena: 33,00 zł

spis treści

 

SPIS TREŚCI

Rozdział 1
Podstawy sprawności

Rozdział 2
Ocena sprawności

Rozdział 3
Gibkość a ciosy, kopnięcia i walka

Rozdział 4
Prawidłowa technika dzięki stabilnym stawom

Rozdział 5
Wzmacnianie mięśni strefy mocy tułowia

Rozdział 6
Główne ćwiczenia doskonalące walkę

Rozdział 7
Plyometria i eksplozywność mięśni

Rozdział 8
Trening aerobowy i anaerobowy

Rozdział 9
Odżywianie i regeneracja

Rozdział 10
Układanie programu treningowego

 

 

o autorze

 

Sean M. Cochran, ma czarny pas (2. dan) w Taekwondo i jest trenerem – certyfikowanym przez NSCA specjalistą od treningu siłowego oraz kondycyjnego. Pracował jako konsultant w wielu profesjonalnych klubach baseballowych, uniwersyteckich organizacjach sportowych oraz współpracował z wieloma sportowcami różnych dyscyplin. Obecnie swoją wiedzą z zakresu treningu ogólnorozwojowego wspiera golfistów - zarówno amatorów, jak i zawodowców.

Cochran jest członkiem Amerykańskiego Kolegium Medycyny Sportowej oraz Stowarzyszenia Chiropraktycznego. Jest koordynatorem do spraw treningu kondycyjnego w Human Performance Group, organizacji zajmującej się opracowywaniem programów treningowych zarówno dla zawodowych sportowców, jak i amatorów. Cochran należy również do Federacji Podnoszenia Ciężarów USA i sędziuje na poziomie klubowym. Brał udział w nagrywaniu kilku filmów fitness, jest również współautorem książki „Stronger Arms and Upper Body”, którą opracował z Tomem Housem (Human Kinetics, 2000). Sean M. Cochran mieszka w San Diego, w Kaliforni.

o książce

 

 

Wiele publikacji opisuje poszczególne sztuki walki. Można dzięki nim dokładnie poznać techniki stosowane w Judo, Jujitsu, Kung fu, Muay thai, Karate czy Taekwondo. Brakuje jednak takich książek, które wyjaśniałyby trening ogólnorozwojowy w sztukach walki.

Jeśli jesteś w stanie wykonać kopnięcie o 0,3 sekundy szybciej niż twój sparingpartner – prawdopodobnie pokonasz go w walce. Możesz doskonale wiedzieć, jak takie kopnięcie wykonać poprawnie technicznie. By jednak uzyskać 0,3-sekundową przewagę, nie wystarczy wiedza o tym, jak to zrobić. Twoje ruchy muszą być eksplozywne, ciało odpowiednio gibkie, a mięśni odpowiednio silne . By tak skutecznie kopnąć, musisz być przygotowany kompleksowo – siłowo, szybkościowo i kondycyjnie.

Każda sztuka walki stawia przed trenującym odmienne wymagania. Ważne są między innymi takie aspekty jak: siła i moc mięśni, gibkość, wydolność aerobowa i anaerobowa. Jak dobrać optymalną kompozycję ćwiczeń, by osiągnąć maksymalny rozwój w swojej sztuce walki?

Książka Seana Cochrana daje kompleksową wiedzę o tych zagadnieniach. Autor prezentuje blisko 100 ćwiczeń, rozwijających najważniejsze cechy motoryczne, konieczne do uprawiania sztuk walki. Wyjaśnia również jak dobrać te ćwiczenia do własnych potrzeb i ułożyć zindywidualizowany plan treningowy.

 

Cechy motoryczne wybranych sztuk walki

Sztuka walki

Wydolność aerobowa

Wydolność anaerobowa

Gibkość

Siła mięśni

Moc mięśni

Aikido

niska

niska

średnia

średnia

niska

Jujitsu

niska

niska

średnia

średnia

średnia

Judo

wysoka

wysoka

średnia

wysoka

wysoka

Karate

wysoka

wysoka

wysoka

średnia

wysoka

Kung fu

wysoka

wysoka

wysoka

średnia

wysoka

Muay thai

wysoka

średnia

średnia

średnia

wysoka

Taekwondo

wysoka

wysoka

wysoka

średnia

wysoka

 

Recenzja Macieja Guni w Magazynie Ring nr 11/2011

 

Partnerzy publikacji:

 

special_ops