Biegiem wokół globu

„Bieg dla pokoju – rok samotnej podróży”

spotkanie z Piotrem Kuryło


 

piotr_kFot. Piotr Kuryło

Wydawnictwo Inne Spacery inauguruje cykl  „Akademia Treningu”

 

3 czerwca 2012 wydawnictwo Inne Spacery zainaugurowało cykl spotkań pod nazwą Akademia Treningu.

Pierwszym prelegentem był niezwykły człowiek, zdobywca najbardziej prestiżowej nagrody podróżniczej w Polsce - Kolosa - biegacz, ultramaratończyk Piotr Kuryło.
Piotr w 2010 i 2011 obiegł Ziemię dookoła. W ciągu 365 dni pokonał 20 000 kilometrów. Więcej informacji o tej niezwykłej podróży biegowej mozna znaleźc na stronie poświęconej temu wyczynowi www.biegdlapokoju.pl
Spotkanie odbyło się w kawiarni podróżniczej Południk Zero, przy ul. Wilczej 25 w Warszawie. http://poludnikzero.pl

Zobacz film ze spotkania z Piotrem Kuryło w ramach Akademii Treningu.

 

 Piotr Kuryło jest biegaczem i podróżnikiem. W rekordowym tempie przebiegł Polskę ze wschodu na zachód, jak i z południa na północ, samotnie przemierzył dystans z Polski do Grecji i z Portugalii do Polski. Zajmował wysokie miejsca w biegach ogólnopolskich, jak i międzynarodowych. Jest reprezentantem Polski w biegach długich, ultramaratonach.

Prawdopodobnie jego największym wyczynem był „Bieg dla pokoju”, podczas którego w ciągu roku obiegł świat dookoła. Wyruszył z Polski, przez Niemcy, Francję i Półwysep Iberyjski. Pokonał Stany Zjednoczone ze wschodu na zachód. W końcu przemierzył Rosję – od Irkucka na zachód. W czasie swojego niezwykłego biegu ciągnął swój sprzęt na specjalnie przystosowanym kajaku z kołami, dzięki któremu czasem pokonywał rzeki i jeziora.